Wellness i Nordjylland: Spaophold på Hotel Viking fra kun 998 kr. p.p. inkl. 3-retters menu, morgenmad og spa-adgang
Hvad siger du til at trække stikket ud et par dage og nyde et miniophold med spa, selvforkælelse og ro? Så har jeg fundet et tilbud i form af et lækkert spaophold! Du kommer til at tilbringe et par dage på Hotel Viking, der er indehaver af et af Danmarks største spaområder! Herudover har du kun fem minutter til smukke Kattegat, hvor du kan få masser af frisk luft og ro. Så tag endelig kæresten eller vennen under armen og drag mod wellness, spa og ro i Nordjylland 🇩🇰✨
Hotel Viking
I dag har jeg fundet et tilbud på et spa- og wellnessophold i Nordjylland, nærmere bestemt Hotel Viking Aqua Spa & Wellness (4 ud af 5 på Tripadvisor og Travellers’ Choice 2022).
Opholdet inkluderer bl.a. en overnatning på et dobbeltværelse med 3-retters sæsonmenu, morgenbuffet og spa-adgang m.m.
Hotellet ligger kun 300 meter fra smukke Kattegat i Sæby og er den stolte indehaver af Danmarks næststørste spa- og wellnessområde på hele 2.700 m2.
Der er med andre ord masser af plads til rendyrket selvforkælelse. På de mange kvadratmeter finder du bl.a. en stor spa på tagterrassen, hvor du kan nyde den smukke udsigt over havet. Du kan også besøge wellnessafdelingen, der tilbyder en række behagelige wellnessbehandlinger (mod gebyr).
Hotel Viking er ved flere lejligheder blevet renoveret for at give de bedste fysiske rammer for den bedste oplevelse.
Hotel Viking – priser & bestilling
Jeg har fundet tilbuddet på Hotel Vikings egen hjemmeside.
Og lige nu kører de en mors dag-kampagne 🇩🇰
Det betyder, at du får 30 % rabat på forskellige spaoplevelser. Herudover har de et såkaldt “super-tilbud”.
I tilbudsboksen ovenfor har jeg taget udgangspunkt i “super-tilbuddet”. Der får du et topersoners spaophold i maj med én overnatning, spa-adgang, treretters middag og morgenmad m.m.
Dette ophold koster i alt mellem 1.995 og 2.740 kr. – dvs. kun mellem 998 og 1.370 kr. pr. person.
Du skal naturligvis også være velkommen til at kigge deres andre tilbud igennem og vælge dit egen favorit-ophold 😉
Tilbuddet indeholder
- Overnatning i delt dobbelt Standardværelse
- 3-retters sæsonmenu efter kokkens valg
- Stor morgenbuffet
- Entré til spa & wellnessområdet fra check-ind til check-ud
- Entré til fitnesscenter fra check-ind til check-ud
- Lån af et blødt sæt badekåbe, badelagen og tøfler
Hotel Viking Aqua Spa & Wellness
Hvis du har spørgsmål, så skriv en kommentar nedenunder. Og husk at tilmelde dig nyhedsbrevet og downloade appen, så du aldrig går glip af et tilbud!
15 kommentarer til Wellness i Nordjylland: Spaophold på Hotel Viking fra kun 998 kr. p.p. inkl. 3-retters menu, morgenmad og spa-adgang