Rejsespejder er en kommerciel side. Vi finder på daglig basis virkeligt gode rejsetilbud, og vi tjener penge på, at du i sidste ende booker tilbuddene m.fl. Dette har dog ingen indflydelse på priserne eller lignende.

fra 475 kr.
Camel-Camp-ree-park-banner-1080x1080
Andet

Ophold i Ree Park – oplev parken efter lukketid!

Ophold for 4 personer inkl. entré til parken, grillpakke og morgenbuffet

Andet |

Ophold i Ree Park – oplev parken efter lukketid!

Så er det altså blevet tid til et fantastisk familieophold i dyrenes forunderlige verden! Du kan nemlig invitere familien med på et spændende ophold i Ree Park Safari, hvor menuen står på eksotiske safarioplevelser og hyggeligt samvær. Det specielle ved dette ophold er desuden, at I får adgang til parken efter lukketid. Samtidig inviteres I med til unikke oplevelser, som helt eksklusivt er for overnattende gæster! 🐍

Det skal altså nok blive et hit! 💥🦒

Og denne gang har I mulighed for at vælge mellem to forskellige ophold – Camel Camp eller Night Explorer!

Familietur til Ree Park

12 måneder fra købsdato

fra

475 kr.

👨‍👩‍👦‍👦 Ophold for fire personer

🦉 Adgang til parken efter lukketid + unikke oplevelser

Inkl. entré, grillpakke og morgenbuffet m.m.

Ophold i Ree Park

Camel Camp

475 kr.

Ophold i Ree Park

Night Explorer

700 kr.

Ophold i Ree Park

Før vi for alvor går i gang med tilbuddet, skulle vi måske lige kort forklare, hvor og hvad Ree Park er – bare lige så alle er med.

Ree Park Safari (4,5 ud af 5 på Tripadvisor) er en safaripark tæt ved Ebeltoft på Djursland (Danmarks “næse”). Og her kan du og familien opleve den afrikanske savanne – bare i Danmark 

Faktisk kan I opleve et hav af forskellige dyr fra fire forskellige kontinenter.

Og I kan i den grad glæde jer til disse ophold! I kan nemlig vælge mellem et Camel Camp-ophold eller et Night Explorer-ophold.

Opholdene er langt hen ad vejen ens. Camel Camp giver mulighed for at overnatte i hytter lige ved parkens kamel og vildæsler, mens Night Explorer giver udsigt til enten den afrikanske savanne eller den nordamerikanske prærie fra lidt mere luksuriøse hytter.

Ophold i Ree Park – priser og bestilling

Vi har fundet disse ophold i Ree Park hos Odendo.

Camel Camp-opholdet koster 450 kr. pr. person (ved en rejse for 2 voksne og 2 børn), mens Night Explorer-opholdet koster 700 kr. pr. person.

OBS: Tilbuddene er tidsbegrænset.

Ophold i Ree Park

Camel Camp

  • Overnatning i Camel Camp Hytte
  • Entré billetter til Ree Park Safari (ankomst- og afrejsedag)
  • Unik oplevelse: Fælles dyrefodring og slangefremvisning (kun for overnattende gæster)
  • Grillpakke til 2 voksne og 2 børn
  • Morgenbuffet til 2 voksne og 2 børn

Night Explorer

  • Overnatning i Night Explorer cabin
  • Entré billetter til Ree Park Safari (ankomst- og afrejsedag)
  • Unik oplevelse: Fælles dyrefodring og slangefremvisning (kun for overnattende gæster)
  • Grillpakke til 2 voksne og 2 børn
  • Morgenbuffet til 2 voksne og 2 børn

OBS: Højsæsontillæg gælder for fredage, lørdage, helligdage, perioden fra d. 27. juni til og med d. 9. august samt påsken og efterårsferien.

Tilmeld dig Rejsespejders nyhedsbrev, og gå aldrig glip af et tilbud! ✉️

Ree Park – billeder

Camel Camp-ophold i Ree Park

Camel Camp-ophold i Ree Park

Camel Camp-ophold i Ree Park

Hvis du har spørgsmål, så skriv en kommentar nedenunder. Og husk at tilmelde dig nyhedsbrevet og downloade appen, så du aldrig går glip af et tilbud!

Ophold i Ree Park - oplev parken efter lukketid!Ophold i Ree Park - oplev parken efter lukketid!

Denne artikel er ikke længere ny. Priser og tilgængelighed kan have ændret sig, siden artiklen blev offentliggjort.

Skriv kommentar

Du skal være logget ind for at skrive en kommentar

Log ind for at gemme hvad der inspirerer dig

Du kan tilføje op til 99 tilbud