Rejsespejder er en kommerciel side. Vi finder på daglig basis virkeligt gode rejsetilbud, og vi tjener penge på, at du i sidste ende booker tilbuddene m.fl. Dette har dog ingen indflydelse på priserne eller lignende.

Premier League ⚽ fra 2.834 kr.
Fodboldstadion-fodboldrejse-til-England-Premier-League-FA-Cuppen-banner-1280-x-1280-1080x1080
Andet

Fodboldrejse til England

Rejse til London med fly, hotel og kampbilletter

Fodboldrejser til England er bare noget helt specielt! Premier League og FA Cuppen leverer sæson efter sæson fodboldoplevelser i verdensklasse. Men hvorfor nøjes med at se kampene på tv, når du selv kan komme afsted og opleve stemningen og atmosfæren på egen krop?

En fodboldrejse til England er i hvert fald en oplevelse, du skal prøve mindst én gang! Og vi vil forsøge at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt. Så hvis du går og drømmer om en fodboldrejse til England, har vi i dag fundet en forrygende fodboldrejse til London, hvor menuen står på Premier League-kampen mellem Tottenham og Manchester City! ⚽🍻

Fodboldrejse til England

25. – 27. februar

fra

2.834 kr.

✈️ Fra Billund og København

Kan bookes som komplet pakke med fly, hotel og billetter

🔥 SPURS – MAN CITY

BLL-LON-0702
OBS: Du kan vælge mellem forskellige afgange

Flybilletter

289 kr.

Hotel + kampbilletter

2.545 kr.

Total (pr. person):

2.834 kr.

Fodboldrejse til England

Vi har fundet denne fodboldrejse til England hos danske Football Travel, der er specialister i fodboldrejser.

De tilbyder kun officielle billetter og er kendt for at have en strålende kundeservice. Det kommer bl.a. til udtryk på Trustpilot, hvor de scorer imponerende 4,9 ud af 5.

De tilbyder tre forskellige pakker [hotel + kampbillet], [fly + kampbillet] og [fly + hotel + kampbillet].

Fordi man i dette tilfælde kan spare lidt penge på selv at booke flyene, har vi taget udgangspunkt i pakken med hotel og kampbilletter.

Herefter har vi selv fundet flybilletter (25. – 27. februar) til London. Fra Billund kan du booke returbilletter fra kun 289 kr., mens du fra København kan klare flytransporten fra kun 336 kr. tur/retur.

Som udgangspunkt får du general admission-billetter til stadionets North Stand. Men du kan sagtens opgradere billetterne, hvis du ønsker.

Fodboldrejse til England
Fodboldrejse til England

Hvad angår hotellet, kommer du som udgangspunkt til at bo på det trestjernede Queens Hotel (3,5 ud af 5 på Tripadvisor).

Her får du et forholdsvis basic hotel, der (ironisk nok) ligger tæt på Emirates Stadium i det nordlige London. Heldigvis for Tottenham-fans har hotellet adresse på Seven Sisters Road, hvilket må klinge meget godt i Spurs-fans ører.

Beliggenheden er nu også ganske fin, da du har Finsbury Park lige uden for døren og tog/metro 300 meter væk.

Inde på bookingsiden er der dog mange forskellige hoteller at vælge imellem – så kig endelig listen igennem, hvis du gerne vil opgradere.

Tilmeld dig Rejsespejders nyhedsbrev, og gå aldrig glip af et tilbud! ✉️

Transport til/fra lufthavnen

Når du flyver med Ryanair til London, lander du i Stansted Airport. 

Den billigste måde at komme fra Stansted til London er med busselskabet National Express.

Den hurtigste løsning er Stansted Express-toget.

Du kan booke billetter til begge herunder.


Powered by GetYourGuide

Hvis du har spørgsmål, så skriv en kommentar nedenunder. Og husk at tilmelde dig nyhedsbrevet og downloade appen, så du aldrig går glip af et tilbud!

Fodboldrejse til EnglandFodboldrejse til England

Skriv kommentar

Du skal være logget ind for at skrive en kommentar

Log ind for at gemme hvad der inspirerer dig

Du kan tilføje op til 99 tilbud