Rejsespejder er en kommerciel side. Vi finder på daglig basis virkeligt gode rejsetilbud, og vi tjener penge på, at du i sidste ende booker tilbuddene m.fl. Dette har dog ingen indflydelse på priserne eller lignende.

Pakkerejse fra 4.419 kr.
Hotel-Senator-Banus-Estepona-Costa-del-Sol-Spanien-banner-980-x-980
Sol og strand

Luksusferie ved Costa del Sol

1 uge på lækkert 5* spahotel inkl. fly

Sol og strand |

Luksusferie ved Costa del Sol

Spansk middelhavsferie ved Costa del Sol er altid en fantastisk oplevelse! Denne sydøstvendte kyst lever (næsten) altid op til sit navn, og som sol- og stranddestination har Costa del Sol bare hele pakken. Masser af sol, grønne palmer, utallige middelhavsstrande og et varmt, subtropisk klima, der leverer varmt og solrigt vejr! ☀️🌴

For lige at sætte prikken over i’et har vi så i dag tilmed fundet et pakketilbud på et lækkert femstjernet spahotel. Du kan med andre ord godt begynde at pakke tasken til en lækker luksusferie ved Costa del Sol! ✨🇪🇸

Luksusferie ved Costa del Sol

maj – oktober

4.419 kr.

✈️ Fra Aalborg, København, Aarhus og Billund

Femstjernet spahotel i Estepona

☀️🏖️ Sol, strand og luksus

Luksusferie ved Costa del Sol

Nu er hoteller selvfølgelig meget mere og andet end blot et bestemt antal stjerner. Men det skader vel ikke, at antallet tilfældigvis er fem?

Hvis du godt kan lide de luksuriøse hoteller, så vil du bestemt også sætte pris på det voksenhotel, vi har fundet i dag – nemlig det femstjernede Hotel Senator Banús Spa (4 ud af 5 på Tripadvisor og Travellers’ Choice Award 2025) ✨

Hotel Senator Banús er et moderne spahotel, hvor du får et flot og luksuriøst værelse med balkon eller terrasse. Som navnet antyder, har hotellet en spaafdeling. Her kan du (mod et gebyr) stresse af og nyde bl.a. hamam-bad, jacuzzi, sauna, massage og diverse skønhedsbehandlinger.

Der er selvfølgelig også et indbydende udendørs poolområde, som er udstyret med behagelige liggestole og parasoller ☀️🌴

Tidligere gæster (som tæller en del danskere) er generelt rigtig tilfredse med Hotel Senator Banús. Værelserne, servicen og de generelt meget flotte faciliteter går igen i rigtig mange anmeldelser. Enkelte gør dog opmærksom på, at hotellet ligger lidt afsides – så forvent en ferie med fred og ro frem for et pulserende byliv.

Luksusferie ved Costa del Sol

Luksusferie ved Costa del Sol

Luksusferie ved Costa del Sol

Luksusferie ved Costa del Sol

Luksusferie ved Costa del Sol

Luksusferie ved Costa del Sol – priser og bestilling

Du kan booke rejser til Costa del Sol med afgang fra både AalborgKøbenhavn, Aarhus og Billund.

Ovenfor har vi taget udgangspunkt i en luksusferie ved Costa del Sol fra Aalborg mandag den 16. juni til mandag den 23. juni fra kun 4.419 kr. pr. person ved en rejse for to.

Vil du gerne fristes af flere gode rejsetilbud, kan du hoppe ind på vores side om afbudsrejser.

Tilmeld dig Rejsespejders nyhedsbrev, og gå aldrig glip af et tilbud! ✉️

Luksusferie ved Costa del Sol – inspiration

Costa del Sol bugner med forrygende oplevelser. Så du kan roligt kigge lidt på GetYourGuide og se, om der skulle være noget, der vækker din interesse.


Luksusferie ved Costa del Sol – transport

Fra Malaga kører der adskillige busser til Estepona, hvor hotellet ligger. Du kan booke billet på omio.dk.

Du kan også altid vælge at leje en bil.

Hvis du har spørgsmål, så skriv en kommentar nedenunder. Og husk at tilmelde dig nyhedsbrevet og downloade appen, så du aldrig går glip af et tilbud!

Luksusferie ved Costa del SolLuksusferie ved Costa del Sol

Denne artikel er ikke længere ny. Priser og tilgængelighed kan have ændret sig, siden artiklen blev offentliggjort.

Skriv kommentar

Du skal være logget ind for at skrive en kommentar

Log ind for at gemme hvad der inspirerer dig

Du kan tilføje op til 99 tilbud