Surprise-solferie i Sydeuropa: 1 uge fra kun 2.998 kr. p.p. inkl. direkte fly og hotel
I dag har jeg fundet et lidt anderledes Black Friday-tilbud! Kort og godt går det ud på, at du får en varm og lækker solferie i Sydeuropa med både hotel og direkte fly. Den endelige destination og det endelige hotel får du dog først at vide et par uger før check-in! Din ferie går enten til Grækenland, Albanien, Fuerteventura, Kroatien eller Cypern, så der er altså tale om et yderst konkurrencedygtigt felt af sydeuropæiske soldestinationer! Og til prisen er det i den grad værd at tage chancen med denne surprise-solferie, hvis du spørger mig! ☀️❓
Surprise-solferie med Apollo
Ja, jeg har af gode grunde ikke så meget at sige om rejsemålet, hotellet eller flyene. Dog er der et par ting, som jeg med sikkerhed kan sige.
Flybilletterne er direkte, og du vælger selv rejsedatoer (ud fra de mulige datoer inde på bookingsiden). Du vælger også selv afrejselufthavn – enten Billund eller København. Tilbuddet inkluderer som udgangspunkt 5 kg håndbagage, men du kan tilkøbe indtjekket bagage for kun 200 kr.
Herudover vil hotellet som minimum være et kategori 2-hotel på Apollos skala (“Budget. Enkle men funktionelle hoteller og lejligheder”).
Du kan finde afgange i april, maj, juni og august, og priserne ligger mellem 2.998 kr. pr. person og 3.498 kr. pr. person.
OBS: Du skal være hurtig til at slå til, hvis du vil have fingrene i denne BLACK FRIDAY-rejse. Der er kun få rejser til salg pr. afgang!
OBS OBS: Fortrydelsesretten frafalder efter køb, da fly er inkluderet i tilbuddet.
Pakken indeholder
- Direkte fly fra København eller Billund til uspecificeret destination tur/retur
- Et stk. håndbagage á 5 kg
- 7 overnatninger på uspecificeret Apollo-hotel (minimum kategori 2 på Apollos skala)
- Ophold i dobbeltværelse eller lejlighed afhængigt af destinationen
Hvem ved, om du mon skal en tur til Sarandë i Albanien?
Eller Grækenland?
Hvis du har spørgsmål, så skriv en kommentar nedenunder. Og husk at tilmelde dig nyhedsbrevet og downloade appen, så du aldrig går glip af et tilbud!
Pingback:Billige rejser, fly og all-inclusive ferier – Rejsespejder