Rejsespejder er en kommerciel side. Vi finder på daglig basis virkeligt gode rejsetilbud, og vi tjener penge på, at du i sidste ende booker tilbuddene m.fl. Dette har dog ingen indflydelse på priserne eller lignende.

El Clásico! ⚽ fra 7.445 kr.
AI-Camp-Nou-Barcelona-banner-980-x-980
Andet

Fodboldrejse til Spanien: BARCA – REAL MADRID!

3 dage inkl fly, kampbilletter og hotel med rooftop-pool

Andet |

Fodboldrejse til Spanien: BARCA – REAL MADRID!

I dag er vi faldet over den ultimative fodboldrejse til Spanien! Der er tale om et af fodboldens største opgør, nemlig El Clásico 🔥🔥🔥

Rivaliseringen mellem de to spanske giganter har eksisteret i over et århundrede, og holdene skiftes til at kæmpe om at have håneretten. Denne gang lægger legendariske Camp Nou græstæppe til kampen, der med al sandsynlighed bliver afgørende for, hvem der vinder La Liga. Vinder Barcelona, er de millimeter fra mesterskabet! 🏆

Kunne du tænke dig at opleve Blaugrana og Los Blancos på tæt hold, så er denne fodboldrejse en unik mulighed! ⚽️🏆

En pris på 7.445 kr. kan lyde lidt høj, men der er tale om et El Clásico i den afgørende del af sæsonen. Og sammenligner man med priser fra andre sider, vil vi mene, at der er tale om et knaldtilbud! 💥

El Clásico

10. – 12. maj

fra

7.445 kr.

✈️ Fra København

✅ Komplet pakke med fly, hotel og kampbilletter

💥 El Clásico: BARCELONA – REAL MADRID

Komplet pakkerejse til El Clásico

Fly, 4* hotel, morgenmad og kampbilletter

Fodboldrejse til Spanien

Vi har fundet denne fodboldrejse til Spanien hos danske Football Travel, der er specialister i fodboldrejser.

De tilbyder kun officielle billetter og er kendt for at have en strålende kundeservice. Det kommer bl.a. til udtryk på Trustpilot, hvor de scorer imponerende 4,9 ud af 5.

De tilbyder en komplet pakke til El Clásico med fly + hotel + kampbillet.

Således er alt klappet og klart ✅

Som udgangspunkt får du billetter til en af endetribunerne på Estadi Olímpic Lluís Companys. Men du kan sagtens opgradere, hvis du ønsker.

Fodboldrejse til Spanien

Hvad angår hotellet, kommer du til at bo på det firstjernede SB Plaza Europa (4 ud af 5 på Tripadvisor).

Dette anmelderroste, firstjernede hotel ligger kun ni minutters kørsel fra Montjuïc, hvor stadion ligger. Og med bus kan du være inde i det centrale Barcelona på cirka 17 minutter.

Hotellet har også selv en lækker, lille swimmingpool med udsigt. Og så er morgenmad inkluderet i opholdet.

Så hotellet kan du være godt tilfreds med.

Fodboldrejse til Spanien

Tilmeld dig Rejsespejders nyhedsbrev, og gå aldrig glip af et tilbud! ✉️

Inkluderet i pakken

  • Fly tur/retur fra København, 10. – 12. maj
  • 2 overnatninger på det 4* Hotel SB Plaza Europa
  • Lækker morgenmad på hotellet
  • Billetter til et af de mest legendariske derbyer i verden

Flytider:
10. maj  København – Barcelona    08.55 – 11.55
12. maj  Barcelona – København    16.15 – 19.10

Hvis du har spørgsmål, så skriv en kommentar nedenunder. Og husk at tilmelde dig nyhedsbrevet og downloade appen, så du aldrig går glip af et tilbud!

Fodboldrejse til Spanien: BARCA - REAL MADRID!Fodboldrejse til Spanien: BARCA - REAL MADRID!

Denne artikel er ikke længere ny. Priser og tilgængelighed kan have ændret sig, siden artiklen blev offentliggjort.

Skriv kommentar

Du skal være logget ind for at skrive en kommentar

Log ind for at gemme hvad der inspirerer dig

Du kan tilføje op til 99 tilbud