Rejsespejder er en kommerciel side. Vi finder på daglig basis virkeligt gode rejsetilbud, og vi tjener penge på, at du i sidste ende booker tilbuddene m.fl. Dette har dog ingen indflydelse på priserne eller lignende.

fra 1.235 kr.
Kardemomme-By-Dyreparken-Kristiansand-Norge-banner-980-x-980
Andet

Krydstogt til Kristiansand med ophold på Dyreparken Safarihotell

Færgeoverfart til Kristiansand tur/retur inkl. entré til Dyreparken

Andet |

Krydstogt til Kristiansand med ophold på Dyreparken Safarihotell

Pak rygsækken, og find safarihatten frem! Du skal nemlig med på et krydstogt til Kristiansand! Her står menuen på højt humør og et ophold i byens berømte Dyrepark. Vi har nemlig fundet et helt nyt tilbud hos Fjord Line, der både indeholder færgebilletter til Kristiansand og en magisk familieferie på Dyreparken Safarihotell! 🦁

Sådan en tur til Kristiansand vil derfor være oplagt som den perfekte ferie for hele familien – f.eks. i efterårsferien 🍂

Så det er da bare om at booke billetterne og komme afsted! ⛴️🎒

Rejse til Kristiansand og Dyreparken

frem til 20. december

fra

1.235 kr.

⛴️ Færgeoverfart til Norge inkl. bil

✅ Entré til Dyreparken (gælder ikke badelandet)

🏨 Tonætters ophold på Dyreparken Hotell

👨‍👩‍👧‍👦 Den perfekte familieferie

Færgeoverfart + hotelophold i Dyreparken

1.235 kr.

ejbdfwkejhfwe
OBS: Vi har udregnet en per-person-pris for to voksne og to børn

Rejse til Kristiansand

Skal hele familien med en tur til Kristiansand, er det om at slå til nu.

Fjord Line tilbyder nemlig en smadderhyggelig pakke, der inkluderer en færgeoverfart fra Hirtshals til Kristiansand og et ophold på Dyreparken Hotell 🇳🇴

Færgeoverfarten er inklusive bil.

Rejse til Kristiansand – hotellet

Udover færgeoverfarten indeholder pakken også et tonætters ophold på Dyreparken Safarihotell.

Her bor I i komfortable værelser, hvoraf flere har udsigt over savannen med giraffer og zebraer lige uden for vinduet 🦒🦓.

Hotellet byder også på masser af børnevenlige faciliteter og nem adgang til både dyreparken.

Når du bor på Dyreparken Safarihotell, er det således supernemt at snuppe en pause midt på dagen, hvis børnene bliver trætte, og så fortsætte safarieventyret senere. 

Som prikken over i’et er der også et badeland (gebyr) – så husk badetøjet 💦

Således kan I altså se frem til et sjovt og anderledes hotelophold, hvor hele familien kan mærke safari-stemningen!

Fraprisen for dette tilbud lyder på i alt 4.940 kr. for hele pakken. Ved en rejse for to voksne og to børn ender prisen således på kun 1.235 kr. pr. person 🔥

Dyreparken Hotell, Kristiansand
Dyreparken Hotell, Kristiansand

Tilmeld dig Rejsespejders nyhedsbrev, og gå aldrig glip af et tilbud! ✉️

Dyreparken

Dyreparken i Kristiansand er en fantastisk oplevelse for hele familien! Det er ikke “bare” en dyrepark, men et eventyrligt univers, hvor Thorbjørn Egners magiske fortællinger kommer til live.

Parken er opdelt i forskellige temaområder, der bringer historierne fra “Folk og røvere i Kardemomme by” og “Dyrene i Hakkebakkeskoven” til live. Skuespillere i parken bidrager til en autentisk og levende oplevelse, der gør besøget endnu mere spændende for både børn og voksne. Her kan du gå på opdagelse i Kardemomme by og møde Kasper, Jesper og Jonathan eller tage en tur gennem Hakkebakkeskoven og se Mikkel Ræv og Klatremus.

Med over 100 forskellige dyrearter tilbyder Dyreparken en fascinerende rejse gennem dyreverdenen. Børn og dyreentusiaster kan glæde sig til at se alt fra løver og giraffer til aber og eksotiske fugle 🦁

Udover dyrene og de eventyrlige områder byder Dyreparken også på spændende shows og forestillinger og interaktive oplevelser. Parken har virkelig noget for enhver smag, og du kan nemt tilbringe en hel dag med at udforske alt, hvad den har at byde på.

Kort sagt er Dyreparken i Kristiansand en uforglemmelig oplevelse, hvor du kan dykke ned i en verden af eventyr, natur og dyreliv 🤩

Dyreparken i Kristiansand
Dyreparken i Kristiansand

Er du mere til norsk fjeldvandring, kan du smutte forbi vores artikel om et minicruise til Preikestolen.

Hvis du har spørgsmål, så skriv en kommentar nedenunder. Og husk at tilmelde dig nyhedsbrevet og downloade appen, så du aldrig går glip af et tilbud!

Krydstogt til Kristiansand med ophold på Dyreparken SafarihotellKrydstogt til Kristiansand med ophold på Dyreparken Safarihotell

Skriv kommentar

Du skal være logget ind for at skrive en kommentar

Log ind for at gemme hvad der inspirerer dig

Du kan tilføje op til 99 tilbud