Rejsespejder er en kommerciel side. Læs mere
Familiehygge 👨‍👩‍👧‍👦 fra 1.188 kr.
Serengeti-Park-Tyskland-banner-1280-x-1280-1080x1080
Andet

Oplev Serengeti Park – Europas største safaripark

2 nætter på 4* hotel inkl. morgenmad, middag og billetter til Serengeti Park m.m.

Andet |

Oplev Serengeti Park – Europas største safaripark

fra 1.188 kr.

Savner du inspiration til hyggelige familieture i køreafstand fra Danmark, så se lige dette fede tilbud!

Her kommer du på en sjov og hyggelig minirejse til Nordtyskland. Vi har nemlig fundet en skøn lille pakkerejse til Hotel Heide Kröpke med billetter til Europas største safaripark – Serengeti Park!

Her får du en (tæt på) ægte safarioplevelse – bare uden at skulle hele vejen til Afrika. Med sine 1.500 fritgående dyr er der nok at se på i Serengeti Park, der er en genial blanding mellem en zoologisk have og en temapark. Så det skal nok blive en megasjov tur for hele familien! 🦁 🦒

Getaway til Tyskland og Serengeti Park

april – oktober

fra

1.188 kr.

🏨 Firstjernet hotelophold inklusive morgenmad

💦 Fri adgang til wellness- og fitnessområde

🦁 Entré til Europas største safaripark

2 nætter på Hotel Heide Kröpke

Inkl. adgang til Serengeti Park

Hotel Heide Kröpke inkl. billet til Serengeti Park

Cirka tre timers kørsel syd for grænsen finder du det firstjernede Hotel Heide Kröpke.

Hernede har du smuk, idyllisk natur lige uden for døren, da hotellet ligger nær nationalparken Lüneburger Heide. Og nationalparkens bakkede hedelandskaber er som skræddersyet til vandre- og/eller cykelture.

Det er dog ikke kun naturen udenfor, der er skøn. Inde på Hotel Heide Kröpke skal du nok også falde godt til.

Bl.a. fordi du har fri adgang til hotellets swimmingpool, spa og fitnessområde. Så kan du jo nyde en afslappende stund i spaen om aftenen efter en lang, begivenhedsrig dag 💦

Herudover er morgenmad også inkluderet i opholdet.

Sidst, men ikke mindst, er tilbuddet som sagt også inklusive dagsbilletter til Serengeti Park! Parken er – som du nok kan regne ud – inspireret af den berømte Serengeti Nationalpark i Tanzania. Og her kan du rigtig gå på opdagelse blandt dyrene på den afrikanske savanne! 🦁

Hotel og Serengeti Park – priser og bestilling

Vi har fundet tilbuddet på travelcircus.dk.

Inde på bookingsiden kan du indtaste antal gæster og derefter vælge datoerne for dit ophold (mindst 2 nætter).

Priserne varierer alt efter antal rejsende og rejsedatoer. Men generelt er priserne ret stabile.

Fraprisen for et topersoners ophold lyder på kun 1.188 kr. pr. person.

Tilbuddet indeholder

  • Fra to overnatninger i et værelse efter eget valg
  • Daglig morgenmad
  • Gratis brug af wellnessområdet
  • 1 x adgang til Serengeti-parken pr. person

Tilmeld dig Rejsespejders nyhedsbrev, og gå aldrig glip af et tilbud! ✉️

Nyhedsbrev

Dette websted er beskyttet af reCAPTCHA, og Googles privatlivspolitik og servicevilkår.

Billeder fra Hotel Heide Kröpke og Serengeti Park

Hotel Heide Kröpke

Hotel Heide Kröpke

Hotel Heide Kröpke

Lüneburger Heide

Lüneburger Heide

Serengeti Park

Serengeti Park

Serengeti Park

Serengeti Park

Hvis du har spørgsmål, så skriv en kommentar nedenunder. Og husk at tilmelde dig nyhedsbrevet og downloade appen, så du aldrig går glip af et tilbud!

Oplev Serengeti Park - Europas største safariparkOplev Serengeti Park - Europas største safaripark

Skriv kommentar

Du skal være logget ind for at skrive en kommentar

Log ind for at gemme hvad der inspirerer dig

Du kan tilføje op til 99 tilbud