Rejsespejder er en kommerciel side. Vi finder på daglig basis virkeligt gode rejsetilbud, og vi tjener penge på, at du i sidste ende booker tilbuddene m.fl. Dette har dog ingen indflydelse på priserne eller lignende.

Luksusrejse til Kos med all inclusive
1 uge på 5* resort inkl. fly og ultra all inclusive
Er du så småt begyndt at kigge efter solrejser til foråret og sommeren? Og må det gerne være lidt luksuriøst – måske endda med all inclusive? Så prøv lige at se, hvad vi har fundet her. En hel uges ferie på græske Kos på et lækkert femstjernet hotel med all inclusive!
Den slags koster normalt mellem en halv og en hel bondegård, men vi har faktisk fundet et pakketilbud til en knivskarp pris. Så hvis du gerne vil afsted på en ægte luksusrejse til Kos med all inclusive, så siger vi bare værsgo’! 🏝️🍹
Luksus på Kos
april – oktober
fra
5.421 kr.
✈️ Fra Billund, Hamborg og København
⭐ Femstjernet resort
🍹 Ultra all inclusive
Luksusrejse til Kos med all inclusive
Græsk ferie på femstjernet beach resort med ultra all inclusive. Er det ikke en ferie, der er værd at gå efter?
Det er i hvert fald, hvad vi her har fundet. Du kommer til at bo på det anmelderroste Hotel Grand Blue Beach Resort (4,5 ud 5 på Tripadvisor og Travellers’ Choice 2024).
Resortet ligger ved Kardamena på Kos’ sydvendte kyst. Og som navnet afslører, har du strand lige ved siden af resortet 🏖️
Kardamenas centrum ligger også i gåafstand fra hotellet, så du har både strand og byliv inden for kort rækkevidde 📍
Stranden er imidlertid ikke det eneste sted, du kan bade. Hotel Grand Blue Beach Resort disker også op med et indbydende poolområde med liggestole, parasoller, et børnebassin for de mindste og en prægtig havudsigt.
Til de aktive typer er der både fitnessrum, bordtennis og tennisbane – plus legeplads til børnene.
I og med opholdet er med ultra all inclusive, er alle måltider og alle drikkevarer m.m. inkluderet i prisen. Fedt! 🤩
Så uanset om du er mest til sodavand, øl eller kulørte drinks, kan du frit forsyne dig i baren og give den gas i restauranten.




Tilmeld dig Rejsespejders nyhedsbrev, og gå aldrig glip af et tilbud! ✉️
Luksusrejse til Kos – priser og bestilling
Vi har fundet tilbuddet hos Sunweb.
Det er både muligt at flyve fra Billund, Hamborg og København. København er dog kun i juli måned.
P.t. finder du den billigste danske afgang fra Billund den 11. maj – her kan du finde rejsen fra kun 5.421 kr. pr. person ved en rejse for to.
Og denne pris inkluderer vel at mærke både fly tur/retur, ophold på femstjernet hotel og ultra all inclusive.
Leder du efter en rejse her og nu? Så smut forbi vores side om afbudsrejser.
Oplevelser på Kos
Vil du gerne se, hvad du kan opleve på Kos, så kan Getyourguide hjælpe dig med at få overblikket.